Melónové smoothie s mangom

2015-07-21

Je horúci deň, vy relaxujete v tieni na záhrade a popíjate z oroseného pohára ovocné smoothie. Lepší návod na letné osvieženie snáď ani neexistuje. Za väčší pohár tohto nápoja z čerstvého ovocia však zaplatíte v špecializovaných baroch aj 5 €. Pritom si ho jednoducho a lacno zvládnete vyrobiť aj doma. Skvelým tipom je nevšedná kombinácia melóna a manga.

Čas prípravy: 15 minút

Ingrediencie

  • ¼ vodného melóna
  • 2 kusy manga
  • 6 lístkov čerstvej mäty

Mango on  a wooden table. Selective focus

Postup

Snažte sa už v obchode vybrať zrelé plody, ktoré budú sladké sami o sebe. V prípade melóna je osvedčenou radou, skúsiť naň poklepať. Zvuk má byť dutý. Zrelé mango je pevné, ale pri miernom stlačení trochu mäkké. V našich obchodoch sa však často objavujú iba nezrelé plody. Tie je vhodné nechať doma mimo chladničku niekoľko dní „dôjsť.“

Melón nakrájajte na kocky. Môžete odstrániť čierné jadrá alebo si rovno kúpiť odrodu bez jadier. Mango olúpte, vytiahnite kôstku a nakrájajte. Lístky mäty umyte. Ak túžite po naozajstnom osviežení, ovocie pred prípravou nápoja schlaďte v chladničke.

Všetky ingrediencie dajte do mixéra a pomixujte. Hotové smoothie rozlejte do dvoch pohárov. Tie môžete ozdobiť kúskom melóna.

Glass of fresh watermelon juice on table in kitchen. Ripe watermelons and slices in background. Healthy eco sweet food rich in vitamins. Popular product of organic farming.

Tip: Aby bola príprava zdravých a chutných smoothies, čo najrýchlejšia, kúpte si mixér, ktorý nápoj pripravuje rovno do pohárov, ktoré sú súčasťou príslušenstva. Vynikajúcou voľbou je napríklad mixér VitaMix TNC 5200.

Recipe Type:
Average Member Rating

(5 / 5)

5 5 1
Rate this recipe

1 people rated this recipe

869

Related Recipes:
  • Matcha Ice tea