Zdielajte
Lahodné kuracie karí

Na zimné dni sa skvele hodí jedlo, ktoré zahreje. A to do bodky spĺňa kuracie karí s červenou karí pastou. Zázvor vás spolu s čili papričkami rozhodne príjemne zahreje, kurkuma s galgánom, limetkovou šťavou a ďalším korením dodá vôňu exotiky. Všetko potom prepojí do jedného harmonického celku kokosové mlieko. A to najlepšie je, že môžete hotové jedlo podávať na stôl do pol hodiny. Vyskúšajte recept blogerky Eriky a úspech je zaručený.

Doba prípravy: 30 minút

Na štyri porcie si pripravte:

 • 600 g kuracích prsných rezňov
 • 1 cibuľu
 • 300 g sterilizovaného cíceru
 • 1 červenú papriku
 • 1 cm zázvoru
 • 200 g zemiakov
 • 1 strúčik cesnaku
 • ½ lyžice červenej karí pasty
 • 400 ml kokosového mlieka
 • soľ, čierne korenie
 • olivový olej

Postup:

Cibuľu nakrájajte najemno, zázvor na malé kúsky, papriku a mäso na kocky a zemiaky s cesnakom na tenké plátky. Mäso osoľte a okoreňte.

Rozohrejte panvicu, pridajte trochu oleja a opečte na ňom cibuľu. Pridajte mäso a opekajte dozlatista. Vmiešajte papriku, zemiaky, plátky cesnaku a všetko opečte. Nechajte pod pokrievkou 5 minút.

Vmiešajte zázvor, karí pastu a miešajte, kým sa celkom nerozpustí. Potom pridajte do pokrmu scedený cícer, prilejte kokosové mlieko a všetko prehrejte. Stiahnite z ohňa.

Karí podávajte s ryžou. Môžete pokvapkať limetkou a doplniť bylinkami.

Karí môžete pripraviť zo zeleniny podľa sezóny. Skvele bude chutiť so špargľou, paradajkami, zelenou fazuľkou aj hráškom. Ak máte radi pikantné chute, pridajte viac červenej karí pasty.

Tip číslo 1: Keď chcete jedlo dlhšie prehrievať bez pripálenia, je ideálna automatická funkcia pre dlhý ohrev pod bodom varu, ktorú majú napríklad indukčné varné platne MORA. Mnohokrát využijete aj funkciu na udržiavanie pokrmu v teple, kým sa všetci nezídete pri stole.Lahodné kuracie karí

Tip číslo 2 – skvelá a úsporná indukčná platňa:

Indukčná varná platňa MORA VDIS 658 FF poteší každého kuchára nielen flexibilnou varnou plochou, ale aj automatickými programami a mnohými špeciálnymi funkciami. Vďaka účinným osemuholníkovým induktorom môžete pomocou funkcie FlexiZone spájať platničky bez mŕtvych bodov a využívať prakticky celú plochu varného panela. Môžete tak bez problémov variť v akomkoľvek druhu riadu – od malých hrncov a rajníc až po skutočne veľké pekáče akéhokoľvek tvaru; varné platne na ľavej a pravej strane sa dajú flexibilne spájať. Funkcia MoveZone umožňuje nastaviť rôzne intenzity ohrevu na spojenej zóne, takže teplotu pod jedlom môžete jednoducho meniť posunutím riadu rovnako ako na starých kachľových peciach. Skvelé sú aj automatické programy na rýchle varenie veľkého množstva vody, pomalé dlhé varenie pri nízkej teplote, šetrné rozpúšťanie masla či čokolády, udržiavanie pokrmu v teple alebo grilovanie s presným stupňom prepečenia. Praktická funkcia TimeService zaznamenáva, ako dlho už varíte. Funkcia Pause dočasne pozastaví varenie bez toho, aby ste museli neskôr všetko znova nastavovať. Varná platňa v čiernej farbe má skosenú prednú hranu na jednoduchú údržbu a ovláda sa dotykom. Má detskú poistku, ktorá zabraňuje náhodnému zapnutiu. Odporúčaná cena je 499 EUR.

 

www.mora.sk