Zdielajte

14.február sa blíži a Vy ešte neviete, ako potešiť svojho partnera? Možno tento sviatok neuznávate, pretože Vám pripadá až príliš komerčný. Lásku si predsa môžeme vyznať kedykoľvek a nie vtedy, keď nám to predpíše kalendár. Hoci je na tom kus pravdy, väčšina z nás sa rozhodne prežiť tento deň predsa o niečo romantickejšie. Nežnejšie pohlavie si snáď pridá do svojho šatníka nový kus oblečenia, sexy spodnú bielizeň, zažiari drahým šperkom, kabelkou alebo topánkami. Medzi tradičné dary patrí aj kozmetika alebo užitočné predmety do domácnosti, ako napríklad taniere Tescoma. Nemusí to však byť vôbec o luxuse, aby to bolo krásne. Postačí ružička, skvelá večera, pohár vína, dobrá hudba alebo návšteva kina, prípadne divadla. Ak nebudete chcieť, nemusíte vôbec nikam chodiť. Urobte si krásny valentínsky večer v súkromí, za múrmi svojho domu. Uvarte či upečte niečo chutné a uvidíte, ako si spoločné chvíle užijete. Spoločnosť Tescoma, ktorá si udržiava na svetovom trhu výrobcov kuchynských potrieb popredné miesto, dnes ponúka recept na skvelý dezert, aby ste si mohli Valentína ešte viac osladiť.

tescoma_01

Valentínsky lávový koláč

Ponúkaný recept zasýti päť osôb, preto si môžete nechať kúsok aj na druhý deň alebo sa s niekým podeľte. Skvelou alternatívou by tiež mohlo byť, že sa vyberiete na prechádzku alebo turistiku a do ruksaku si pribalíte túto sladkú maškrtu. Keď nezabudnete ani na termosky Tescoma a naplníte ich horúcim čajom alebo čokoládou, výlet bude absolútne dokonalý.

Potrebovať budete:

220 g mliečnej čokolády

220 g masla

1 šálku cukru

4 žĺtka

4 vajcia

1PL polohrubej múky

1PL hladkej múky

Takto sa to robí:

Na úvod si roztopte maslo s čokoládou. Ďalej vyšľahajte vajíčka s cukrom. Kto stíha, môže tento úkon vykonávať už počas topenia čokolády a masla. Takto pripravené zmesi spolu zmiešajte a nakoniec primiešajte múku. Potom už len vložte do formičiek a pečte pri teplote 175 stupňov asi 10 minút. Celá príprava i samotné pečenie zaberie iba niekoľko minút a úspech máte zaručený. Môžete dozdobiť ovocím podľa chuti. Už iba naaranžujte stôl, pripravte príbory Tescoma, zapáľte sviece a pustite “prítulnú” hudbu. Nezabudnuteľná večera s vynikajúcim sladkých dezertom sa môže začať. Po ochutnaní tohto koláčika sa roztečiete ako čokoláda v jeho vnútri.

Prajeme Vám krásne prežitie valentínskeho dňa a veľa lásky.

tescoma_02

Foto: © [rozmarinka] / Dollar Photo Club