Zdielajte
Najšetrnejšie čistenie silikónovej omietky so skvelým výsledkom
Najšetrnejšie čistenie silikónovej omietky so skvelým výsledkom

V prípade výberu fasádnej omietky je na trhu hneď niekoľko možností – akrylátová, silikátová alebo silikónová fasádna omietka. Každá z nich má svoje osobitné vlastnosti, plusy aj mínusy, preto je potrebné výber posudzovať jednotlivo, podľa potrieb a očakávaní majiteľa nehnuteľnosti.

Ak vás zaujala téma „čistenie silikónovej omietky“, je zrejmé, že vašou voľbou bol práve tento typ omietky. A vybrali ste si skutočne veľmi dobre, keďže silikónová fasádna farba patrí vďaka svojej vysokej odolnosti k tým najlepším produktom na trhu. Čím vyššia kvalita, tým vyššia cena – platí to aj v tomto prípade. Ide však o dlhodobú investíciu, ktorá sa rozhodne oplatí. Samozrejmosťou by však mala byť správna starostlivosť, ktorej súčasťou je aj už spomínané čistenie silikónovej omietky.

Ako udržať silikónové fasádne farby v dobrom stave?

Je prirodzené, že ak chceme, aby nám veci vydržali dlho slúžiť v dobrom stave, je potrebná aj primeraná údržba a starostlivosť. Silikónové fasádne farby pri vhodnej starostlivosti pokojne vydržia plniť svoj účel aj po dobu 25 až 30 rokov. Ako ich teda udržiavať dlhodobo v dobrom stave?

Odpoveďou je pravidelné čistenie silikónovej omietky. Čistenie však musí byť vykonané šetrným a zároveň účinným spôsobom, s použitím vhodných prípravkovvhodnej techniky. A presne takúto službu vám dokáže poskytnúť profesionálna firma na čistenie fasád, ktorá je zárukou, že celá údržba fasády prebehne správne a bez rizika poškodenia. Silikónové fasádne farby sú príliš veľkou investíciou na to, aby ste riskovali neodborný zásah či svojpomocné čistenie.

Čím čistiť fasádu šetrne a efektívne?

Otázku, čím čistiť fasádu, už viac nebudete musieť riešiť, ak oslovíte správnu firmu, ktorá problém so znečistenou fasádou vyrieši za vás. Profesionálne čistenie silikónovej omietky totiž vždy zahŕňa aj použitie špeciálnych produktov, a to nielen na čistenie, ale aj na dezinfekciu a finálnu ochranu fasády na niekoľko ďalších rokov. Ak sa teda pýtate, čím čistiť fasádu šetrne, no zároveň aj správne a efektívne, potom jediná rada od nás bude – s tímom skutočných odborníkov. Aby ste si boli skutočne istý, môžete požiadať aj o bezplatnú ukážku čistenia fasády na malej ploche priamo u vás doma.