Zdielajte

Leto je v plnom prúde a vy stále hľadáte recepty, ktoré by ulahodili Vašim maškrtným jazýčkom a osviežili zároveň? Potom budú tieto osviežujúce chuťovky práve pre Vás. Pokiaľ navyše milujete kávu, tak je to absolútne perfektné, pretože hlavnou surovinou našich dnešných receptov bude práve kávička. 

Ľadová káva – Granita di café

Čo budete potrebovať: 500 ml silnej kávy, 7 g cukru, 250 ml smotany na šľahanie, 1 lyžicu práškového cukru, 1 lyžičku kakaa
Postup:
1. V silnej horúcej káve (najlepšie v espresse) rozpustite cukor a vlažnú ju dajte do chladničky.
2. Kávu nalejte do plochej formy na ľad bez mriežky a dajte do mrazničky. Ľadovú vrstvu, ktorá sa po chvíli na káve utvorí, rozdrvte lyžicou a po chvíli to isté opakujte tak dlho, kým sa tekutina nepremení na kryštalickú triešť.
3. Medzitým dajte do chladničky vychladiť nádobu na šľahanie a potom v nej s cukrom vyšľahajte smotanu. Do pohárov dajte kryštály kávy, na ne navrstvíme šľahačku a jej povrch poprášte kakaom.

Mojito trochu inak

Čo budete potrebovať: 1 limetku, trstinový cukor podľa chuti, 1 šálku silnej kávy, 1 vetvičku mäty, ľadovú triešť, 1 lyžicu cukru
Postup:
1. Uvarte šálku silnej kávy a nechajte ju vychladnúť.
2. Pohár na okraji potrite citrónovou šťavou, namočte do kryštálového bieleho cukru. Do pohára dajte niekoľko koliesok limetky, zvyšnú šťavu do nej vytlačte, pridajte trstinový cukor, mätu a rozmiešajte.
3. Prisypte ľad, zalejte studenou kávou a ozdobte vetvičkou mäty.

Štrbské presso – pozvanie na voňavú kávu

Dúfam, že sme Vás týmito osviežujúcimi receptami potešili. V letných dňoch, ale aj po celý rok, si na nich zaiste pomaškrtíte a dodajú Vám energiu, ktorou nikto z nás nepohrdne. Pokiaľ sa Vám nechce kávové osvieženie vychutnávať sólo, tak sa prekliknite na www.strbskepresso.sk a môžete poslať blízkemu balíček, ktorý obsahuje voňavú kávu presso, hrnček a odkaz s pozvaním. Takéto prekvapenie Vás vyjde na šťastných 7,77€. Ak niekoho takto pozvete do 30.8.2014, čaká jeden hrnček grátis aj na Vás. 

Foto: strbskepresso.sk