Zdielajte

Z každého rohu na nás svietia bilboardy s novými športovými aktivitami, proteínovými tyčinkami alebo bio jogurtmi. Médiá nás informujú ako je káva škodlivá a následne o týždeň ako je zdravá.

Mnohokrát máte možnosť v obchodných reťazcoch vidieť na poličkách sladkosti či orechy označené nálepkou BIO. Sú ale naozaj bio? Čo to vlastne znamená mať čokoládu, ktorá je bio? Že firma pridá do čokolády malé množstvo bio oleja alebo cukríky zabalí do bio obalu? Veľmi dôležitým faktorom pri výbere bio potravín je popis produktu.

Pri každom bio produkte by ste mali nájsť vetu typu: Vyprodukované v ekologickom poľnohospodárstve. Pri kúpe bio produktu však musíte počítať s vyššou cenou. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí investujete do kvalitných potravín, aspoň takouto cestou pomáhate svojmu zdraviu.

Vyhľadajte farmárov a výrobcov, ktorí sú naozaj bio

Na Slovensku vyrastá nová generácia farmárov, ktorí chovajú dobytok a pestujú bio potraviny vysokej kvality. Lokálni výrobcovia garantujú kvalitu, benefitom je stretnutie s nimi. Tak viete, že nekupujete mačku vo vreci, ale skutočné bio produkty, za ktoré ste ochotní priplatiť.

Okrem pestovania kvalitných potravín sa aj na Slovensku rozmáha trend výroby eko produktov, ako napríklad eko kozmetiky, liečiv, oblečenia a iných komodít. Prostredníctvom referencií a internetových recenzií viete zistiť, kto sa svojmu remeslu venuje skutočne poctivo a s láskou.

Prečo teda míňať veľa peňazí za bio produkty v obchodných reťazcoch, keď môžete ich kúpou podporiť svojich rodákov a lokálnych výrobcov? Rovnako to platí aj pri káve, ktorú mnohí milujú a hľadajú len tú s prívlastkom najlepšia. Taká, navyše s nálepkou bio nemusí pochádzať len zo zahraničia. Viete, že aj na Slovensku sú firmy, ktoré sa venujú spracovaniu praženiu kávy?

Zoznámte sa s bio kávou

Práve kávu obľubuje veľa ľudí. Mnoho štúdií pritom dosvedčilo, ako káva z obchodov či automatov škodí nášmu telu. Často sa môžete stretnúť s komerčnou kávou, ktorá je zle pražená, nedostatočne zomletá či energeticky nedostatočná. Práve na tieto chyby sa zameral zakladateľ značky Powerlogy Dušan Plichta a myslel pri tom na svoje zdravie.

Má za sebou veľký kus cesty, od štúdia teórie cez návštevu zahraničných plantáží až po prípravu kvalitnej bio kávy, ktorá je jedným z jeho hlavných produktov. Mladí podnikateľ sa zameral na prvotriedne vlastnosti kávy, ktorá je zbavená kyslosti. Na výrobu vynašiel originálny a dobrý recept na spracovanie kávy.

Všetky potraviny značky Powerlogy sú bez umelých farbív, koncentrátov, rafinovaného cukru a farbív. Zber bio kávových zŕn spĺňa všetky ekologické podmienky. Kvalitná bio káva je k dispozícii v dvoch prevedeniach, a to Organic Espresso a Smooth Arabica.

Dve tváre bio kávy

Organic Espresso je zmesou bio kvalitných zŕn z Arabicy Peru a Etiópie spojených s Robustou z Indie. Jej intenzívna chuť je plná arómy, korenia a tónov horkej čokolády. Je určená kávičkárom, ktorí sa v chuti káv vyznajú a vyžívajú. Vyznávačom espressa alebo cappuccina a športovcom, ktorí potrebujú zvýšiť svoj výkon aspoň na 4 hodiny. S obyčajnou komerčnou kávou by ste svoj výkon zvýšili maximálne na pol hodinu. Ak patríte k tým, čo si nevedia odoprieť kávu ani na jeden deň, tak pitím Organic espressa môžete dopomôcť k rozvoju svojej správnej životosprávy.

Smooth Arabica patrí k jemnejšej odrode bio kávy. Čokoládovú chuť môžete vnímať aj pri pití  tejto ľahšej verzie espressa, no odlišnosťou je jej jemne sladká chuť. Takáto kombinácia chutí vznikla spracovaním zamatových zŕn kávovníka z Južnej Ameriky. Výhodou tejto jemnejšej varianty kávy je nižší obsah kofeínu. Môžete si tak vychutnať kávičku viackrát do dňa, pričom si zabezpečíte zvýšenie energie. Druh bio kávy Smooth Arabica je vytvorený najmä pre milovníkov kávy, ktorí neobľubujú chuť Robusty. S obľubou si túto kávičku popíjajú najmä ženy a slečny, ktoré preferujú jemnosť a častejšie pijú latté kávy alebo cappuccino.

Ak patríte medzi tehotné ženy, môžete sa radovať. Nemusíte sa vzdávať kávy počas tehotenstva, ale môžete piť Smooth Arabica s nízkym obsahom kofeínu. Spojením dobrej kávy a zdravých raňajok spravíte pre svoje telo viac, ako by ste si predstavovali. Zdravé recepty z Powerlogy.com vám ponúknu návod, ako si vychutnať sladké raňajky bez priberania, pripraviť rýchle pomazánky a zdravé snacky, ktoré zasýtia, no snúbia sa s filozofiou zdravého životného štýlu.

Kávou to všetko začalo

Okrem kvalitnej kávy postupom času značka Powerlogy vyvinula mnohé kvalitné bio produkty ako nugátovú nátierku, mandľové maslo, kokosový olej či ghee maslo. K týmto produktom najnovšie pribudli raňajkové zmesy z bezlepkových vločiek, chia semienok či mixu ovocia. Môžete sa teda presvedčiť, že bio kvalitu môžete hľadať aj u slovenských predajcov.