Zdielajte
Ako si spraviť vlastný čaj?

Ak vás už nebaví stále kupovať nápoje z obchodu, jednoducho si ich dokážete urobiť doma. Teraz si o jednom príklade hneď povieme, a to o príprave chutného domáceho čaju, ktorý budete môcť servírovať komukoľvek. Ako si teda takýto čaj pripraviť?

Príprava chutného čaju dnes nie je vôbec náročné, najťažšia časť je skôr príprava a zháňanie potrebných ingrediencii. Ak chcete s prípravou čaju začať, alebo si chcete len vyskúšať, ako môže taký domáci čaj chutiť, tak tu ste na správnom mieste, pretože my vám o tom povieme

Aký je postup na prípravu domáceho čaju?

Čaj je známy nápoj, ktoré svoje korene spoznal v Ázii. Tu sa vyrába tradičný a veľmi zdravý čaj, ktorý budete mať možnosť vyskúšať možno len občas, alebo aj nikdy. My vám preto povieme, ako si pripraviť domáci čaj z ingrediencii, ktoré viete bežne zohnať. Pred prípravou čaju je potrebné si rozmyslieť, aký čaj chcete robiť. Či chcete robiť bylinkový čaj, ovocný čaj a aký typ chcete robiť a teda, či chcete robiť sypaný čaj, alebo chcete vyskúšať spraviť nejaký prémiový čaj.

Ak chcete robiť tradičné bylinkové, alebo ovocné čaje, základné ingrediencie nájdete v prírode. Najlepšie je zájsť na lúku a nájsť chutné a dobré bylinky, alebo sa pomotať v lese a pozbierať napríklad šípky, alebo maliny, jahody a podobne. Všetky tieto ingrediencie následne umyte, aby ste sa zbavili prípadných chrobákov, alebo iných nečistôt. Na lúhovanie viete použiť napríklad sitko, alebo nejaký priepustný vačok. Bylinky, alebo ovocie vložte do sitka a nechajte lúhovať, dokým čaj nedostane tú správnu farbu a chuť. Potom je dobré si čaj dochutiť, či už cukrom, alebo medom. Táto možnosť je samozrejme len na vás. Takýto čaj môžete aj niekomu darovať. Darovať čaj ako darček a najmä vlastnoručne vyrobený určite každého poteší. Domáci čaj je navyše aj zdravý, takže pitím pomôžete celému vášmu telu.

Tak, čo? Idete vyskúšať spraviť váš vlastný domáci čaj?