Zdielajte

Viete si predstaviť, že Vám v reštaurácii prinesú pizzu a z taniera sa na Vás budú usmievať najznámejšie osobnosti sveta? Takto si môžete pochutnať na pizzi s podobizňou Marylin Monroe, Bruce Lee, Robbie Williams alebo Beyonce. Takýto skvost Vám v reštaurácii Benna Napolli vykúzli slávny taliansky kuchár Domenico Crolla, ktorý pochádza zo škótskeho Glasgowu. Na rozdiel od tradičnej pizze, ktorú dokáže tiež pripraviť bravúrne, mu na takýto portrét postačia základné ingrediencie pizzového cesta – kečup a syr.

Domenico zdedil svoj talent pravdepodobne po otcovi Alfredovi, rodenom Talianovi. Ten viedol úspešnú kaviareň, kde mu Domenico pomáhal a už vtedy vedel, že sa chce uberať podobným smerom. Začiatky v otcovej kaviarničke boli jeho odrazovým mostíkom a len ho utvrdili v jeho smerovaní. Vždy ho to lákalo do kuchyne a nikdy neoľutoval, ba ani nepochyboval o tom, že jeho rozhodnutie bolo správne. Vyštudoval Hotelovú školu v Škótsku a po nej sa postavil na vlastné nohy s vlastným podnikaním.

celebrity pizzaPo spolupráci s otcom si založil pizzeriu Dominos, ktorú neskôr musel premenovať na Dom´s Place v Cardonald. O 15 rokov neskôr založil ďalšiu pizzeriu – Italmaniu. Prvýkrýt bola otvorená v Giffnock v Glasgowe a bola úžasná nielen svojou vynikajúcou pizzou, ale i dizajnom interiéru, ktorý tvoril mramorový a mosadzný nábytok. Tiež tu bola možnosť objednať si Takeaway pizzu pre tých, ktorí vedia oceniť dobrú chuť, no nemajú čas posedieť a podebatovať si pri nej s kamarátmi. V roku 2005 Domenico prevzal vlastníctvo vysoko úspešnej pizzerie Bella Napoli v Shawlande. Svoje schopnosti preniesol do viacerých reštaurácií v Británii a prvenstvo mu patrí najmä v pripravovaní pizze. 

Je hrdým otcom dvoch detí, Cristiny a Alfreda. Priznáva, že prevádzkovanie reštaurácií nie je jeho prácou, ale skôr životným štýlom. Svoju prácu miluje, zbožňuje pizzu, je to jeho život. Niekedy si dokonca robí žarty a vtipne poznamenáva, že je táto práca je súčasťou jeho DNA. Taliansku kuchyňu a nadšenie pre varenie zdieľa spolu s ním i manželka Genny, ktorá mu s chodom Benna Napolli pomáha. 

Zdroj: refresher.sk, crolla.com 

Foto: inspirefusion.com, news.com.au