Zdielajte

Leňošíte na záhrade, letné slniečko prehrieva vašu pokožku, ktorá ako by sa rozhodla nasať okolité lúče. Nadýchnete sa čerstvého vzduchu a upijete z chladivého pohára plného černíc, vanilkovej zmrzliny a ešte niečoho, čo z neho robí neodolateľné smoothie. Zistite, čo to je.

 

V teplých mesiacoch nás naháňa chuť nielen na ovocie, ale aj na chladivé pokušenie v podobe najrôznejších zmrzlín. Prečo teda neskombinovať oboje dohromady. Je to tak jednoduché!

 

Doba prípravy: 6 minút

Počet porcií: 1

V cerniciach najdete mnoho vitaminov

Ingrediencie

 

  • Hrnček černíc
  • Kopček vanilkovej zmrzliny
  • 2 lyžice smotany na šľahanie
  • 3 lístky čerstvej mäty

 

Postup

 

Zbierajte mäkké černice, ktoré sa vám samé uvoľnia do dlane. Iba tak nazbierate sladké plody. Pokiaľ nie je na výber, smoothie bude kyslejšie, čo ľahko napravíte lyžicou medu alebo prídavkom zmrzliny. Ovocie nechajte chvíľu schladiť v chladničke alebo pridajte niekoľko kociek ľadu. Pochúťku môžete pripraviť aj z mrazeného ovocia.

 

Ingrediencie vložte do mixéra a mixujte, kým nevznikne hodvábna pena. Semienok z černíc sa zbavíte precedíte cez jemné sitko. Sú však zdravé, tak ich tam pokojne nechajte.

 

Hotové smoothie servírujte ešte studené do pekných pohárov. Dozdobte lístkom mäty a s chuťou do toho.

Ak milujete smoothie mame pre vas skvely recept

Lahodné potešenie v každom ročnom období

 

Hoci černice na záhrade nerastú po celý rok, nevešajte hlavu. Smoothie si môžete pripraviť úplne z čohokoľvek.

 

Tip: Do skutočne domáceho smoothie patrí jedine domáca zmrzlina. Skvelú pripravíte napríklad na domácom mixéri Blendtec Designer Series 3QT.