Zdielajte
Hľadáte naozaj stabilný slnečník na záhradu? Nahraďte ho nožnicovým stanom
Hľadáte naozaj stabilný slnečník na záhradu? Nahraďte ho nožnicovým stanom

Každá záhrada potrebuje tienenie. Aj tá, ktorá má zastrešenú terasu, pretože niekedy si chceme užívať v iných častiach záhrady. Lenže slnečníky nebývajú práve najstabilnejšie a nehody s nimi sú na dennom poriadku. Notebook si pod nimi ponechá len dobrodruh. Existuje skutočne pevný slnečník?

Pokiaľ áno, bude jeho nevýhodou vysoká hmotnosť, kvôli ktorej prestane byť vlastne prenosným. Pokiaľ si túžite dopriať príjemný tieň vždy v inej časti záhrady, stavte na riešenie, ktoré ponúkajú nožnicové stany. Majú štorcový aj obdĺžnikový pôdorys, strechu z nepremokavého textilu a môžete, ale nemusíte, používať aj bočné panely stanu.

Nožnicový stan je ideálne riešenie pre záhradný altánok

Postaviť si na záhrade pergolu či zastrešenú terasu je veľmi drahá záležitosť, naviac často sa nevieme rozhodnúť, v ktorej časti záhrady by mala stáť. Mobilný záhradný stan je tak jednoduchý na montáž a demontáž, že si ho podľa potreby dokonca rozložíte a zložíte opakovane aj behom dňa. Inteligentná ľahká konštrukcia umožňuje dokonca aj manipuláciu v jedinej osobe.

Hodil by sa vám altánok u rodinného domu, ale aj u chalupy, no investovať do dvoch sa vám nechce? To vôbec nevadí. Záhradný pavilón v podobe nožnicového stanu jednoducho preveziete. V zloženom stave zaberá minimum priestoru a je ľahký aj na prenos.

Variabilita veľkostí aj farieb

Veľkú variabilitu ponúkajú záhradné nožnicové stany čo do veľkosti. K dispozícii je niekoľko možností od veľkosti 2×2 m až po 6×3m. Stany je možné spojovať a vytvárať tak úctyhodné zastrešenie dokonca do tvaru L či U. K dispozícii je tiež niekoľko farieb, takže ak vás neupúta biela klasika, môžete skúsiť červenú, žltú, modrú či zelenú. Nečakajte na letné horúčavy ani na Medardovu kvapku. Pripravte si s predstihom svoj mobilný záhradný prístrešok.