Zdielajte
Recept na dokonalé Vianoce. Darčeky, ktoré potešia všetkých
Recept na dokonalé Vianoce. Darčeky, ktoré potešia všetkých

Praktický darček poteší nielen pod stromčekom, ale môže rozdávať radosť po celý rok. A ešte aj ušetriť peniaze za energie. Napríklad keď zaobstaráte svojim blízkym niektorú z nových úsporných vstavaných rúr alebo nových sporákov tradičnej českej značky MORA. Sú krásne, inteligentné a vybavené funkciami, ktoré uvíta nielen začiatočník, ale aj skúsený kuchár. Nekonečný počet dobrôt pripravíte na indukčnej varnej doske s automatickými funkciami. A o riad sa aj po veľkej hostine spoľahlivo postará kvalitná a úsporná umývačka, aby ste si so svojimi blízkymi užili v pokoji a pohode nielen vianočný čas.

Pre zástancov elegancie a vstavaných spotrebičov

Špičku ponuky predstavuje nová inteligentná rúra MORA VTPS 787 BXB s extra veľkým objemom 77 l. Je vybavená aj teplotnou sondou a funkciou pary na prípravu lahodných a zdravých jedál. Má 22 automatických programov vrátane programov na pečenie pizze, dezertov, chleba, hydiny alebo veľkých i malých kusov mäsa aj s dlhou dobou prípravy pri nízkej teplote. Vyberte iba typ jedla, jeho hmotnosť a rúra zvolí správnu teplotu od 30 až do 300 °C, správny typ ohrevu a navrhne vhodné umiestnenie pekáča v rúre. Pre skúsených kuchárov je tu naopak možnosť naprogramovať si hneď na začiatku teplotu a čas pečenia v dvoch krokoch. Nechýba ani funkcia pre zdravé teplovzdušné fritovanie bez tuku – ak pridáte aj paru, povrch bude chrumkavejší. Veľkorysý vnútorný priestor rúry je klenutý podľa vzoru tradičnej kamennej pece a zaručuje dokonale rovnomerné pečenie aj objemných jedál, napríklad husi. Komfort zvyšuje veľký priezor vo dvierkach, dvojité osvetlenie, praktický teleskopický výsuv s jednoduchým klik systémom či tlmené zatváranie a otváranie dvierok. O čistenie bez námahy sa postará účinné automatické pyrolitické čistenie. Rúra spadá do veľmi úspornej triedy A+. Aj pri takto všestrannej vybavenosti stojí 529 EUR.

Pre milovníkov tradičného riešenia a jednoduchej výmeny kus za kus

Indukčný sporák MORA I 8688 BX v štýlovom nerezovom prevedení s indukčnou doskou a multifunkčnou rúrou s pridanou parou spadá do energeticky úspornej triedy „A“ a poteší aj pri svojej 50cm šírke veľkým úžitkovým objemom rúry 70 l. Varná doska sa ovláda dotykovo a umožňuje spojiť dve ľavé samostatné varné zóny do jednej veľkej len jedným dotykom, aby ste mohli variť aj vo veľkých nádobách. Rúra má inovatívne patentované klenuté vnútro podľa vzoru kamenných pecí, ktoré bolo ešte vylepšené. Výsledkom je, že pečie naozaj rovnomerne. Je vybavená 11 programami na pečenie vrátane dvoch parných a úctyhodným teplotným rozsahom 50-275 °C, takže v nej ľahko vykúzlite napríklad výbornú pizzu, pomaly pečené mäso alebo upečiete mrazené jedlá bez predhrievania. Skvelá je aj možnosť zdravého teplovzdušného fritovania s minimom tuku alebo úplne bez neho. Poteší ekologické čistenie parou EcoClean, tiché a šetrné zatváranie dvierok rúry, teleskopické výsuvy aj praktický úložný priestor pre príslušenstvo. Sporák spadá do úspornej triedy A. Tento multitalent, ktorý si nárokuje len 50 cm miesta, stojí 599 EUR.

Pre varenie s nekonečnými možnosťami

Indukčná varná doska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchára nielen flexibilitou varnej plochy, ale aj automatickými programami a mnohými špeciálnymi funkciami. Vďaka účinným osemuholníkovým induktorom ide s funkciou FlexiZone spájať platničky bez hluchých miest a využiť prakticky celú plochu varného panelu. Bez problémov tak môžete variť v ľubovoľnom riade – od malých hrncov a rajníc až po skutočne veľké kastróly a pekáče akéhokoľvek tvaru; varné platničky vľavo aj vpravo ide totiž flexibilne prepájať. Funkcia MoveZone potom umožňuje nastaviť na spojenej zóne rôznu intenzitu ohrevu, aby ste jednoduchým posúvaním riadu mohli meniť teplotu pod pripravovaným pokrmom tak, ako kedysi na starých kachľových sporákoch. Skvelé sú aj automatické programy na rýchly var veľkého množstva vody, na pomalé dlhé varenie pri nízkej teplote, šetrné rozpúšťanie masla alebo čokolády, udržiavanie hotového pokrmu v teple alebo grilovanie s presnou úrovňou prepečenia. Takto skvele vybavená účinná a úsporná doska stojí 499 EUR.

Pre ľahké upratovanie aj po veľkej hostine

Nová plne integrovaná umývačka riadu MORA IM 6687 s XXL kapacitou, s tromi košmi a tromi ostrekovacími ramenami perfektne umyje a usuší až 16 súprav riadu – teda rekordných 170 tanierov, príborov, kuchynského náčinia, pohárov, šálok, misiek a menšieho hrnca v jednom cykle so spotrebou 9,6 l. Zmestí sa do nej aj väčší riad vďaka sklopným držiakom v inovatívnom, teraz vyššom spodnom koši. Osem programov zahŕňa energeticky úsporný program AUTO so senzorovou technológiou alebo nový rýchly 20-minútový program pri 35 °C. Programy sú doplnené špeciálnymi funkciami, ako je RýchleUmývanie, ktoré umožňuje skrátiť napríklad hodinový program na rekordnú štvrťhodinu, alebo úsporný SušeniePlus so záverečným sušením pri otvorených dvierkach. Program ExtraHygiena v kombinácii s intenzívnym programom umývania pri 75 °C eliminuje väčšinu baktérií a patogénov. Tichá umývačka riadu s invertorovým motorom a hlučnosťou len 42 dBA má aj automatický samočistiaci program a oplachovací systém na čistenie filtra. Pokročilá umývačka, ktorá je pripravená poslúžiť v akejkoľvek situácii, stojí 549 EUR.

www.mora.sk
MORA PLNÁ ŽIVOTA