Zdielajte

Hovorí sa, že muži sú lepší kuchári ako ženy. Rachael Ray je však jednou z tých žien, ktorým sa do sveta gastronómie podarilo preniknúť rovnako dobre, s rovanko veľkým úspechom a zárobkom ako niektorým mužom.

Rachael sa narodila 25. 8. 1968 v New Yorku. Už odmalička bola spätá s kuchárskym umením, nakoľko vyrastala v rodine kuchárov.

Vďaka svojím štyrom televíznym šou, ktoré vysiela kanál Food Network, ale i vďaka predaju kuchárskych kníh a propagácii výrobkov Dunkin´s Donuts zarobí ročne okolo osemnásť miliónov dolárov. Nezačínala však hneď v kuchyni, ale ako predavačka v obchode s potravinami. Napísala prvú knihu 30-minútové jedlá, ktorá vyšla v roku 1998. Viedla aj kurzy varenia a o niečo neskôr bola zaradená do správ. Keď si ju v roku 2001 všimli ľudia z televízie Food Network, začali vysielať jej reláciu. Okrem toho má aj vlastnú talkshaw, ktorú koprodukuje spoločnosť Oprah Winfreyovej a má sledovanosť cez dva a pol milióna divákov. Tiež sa môžete stretnúť s jej menom v časopise Every Day With Rachael Ray, ktorý vydáva.

Známa je aj svojou inováciou slovníka a rôznymi neologizmami, ktoré používa, napríklad skratku EVOO, ktorá sa celkom uchytila a znamená extra panenský olivový olej (z angl. extra virgin olive oil).Television Cook Rachael Ray

Tento rok sa zamerala na boj proti celulitíde a potraviny, pomocou ktorých môžeme s týmto neestetickým problémom zatočiť alebo mu predchádzať. Je to zelený čaj a paradajky, ktoré ľahko nájdete v akomkoľvek obchode. Obsahujú totiž veľa antioxidantov, ako tvrdí odborník na pleť, Dr. Youn, ktoré priespievajú k zdravšej a pevnejšej pokožke. 2-3 šálky zeleného čaju denne dokážu vyplaviť nežiadúce jedy z tela. Paradajky zasa obsahujú veľké množstvo lykopénu. Dr. Youn radí, že je lepšie uprednostniť surové paradajky pred varenými, nakoľko ich naše telo dokáže tak lepšie vstrebať. Ak k zelenému čaju a paradajkám pridáte lososa, ste na dobrej ceste v boji s celulitídou. Losos obsahuje Omega 3 mastné kyseliny, ktoré hydratujú a zvláčňujú pokožku. Postačia 2 až 3 porcie týždenne.

Na druhej strane sú tu potraviny, ktoré výskyt celulitdy zvyšujú. Vedú biele sacharidy, ako napríklad chlieb a ryža. Ak sa však týchto potravín neradi vzdávate, alebo ich len ťažko môžete vynechať, Dr. Youn odporúča servírovať ich s množstvom zeleniny. Ani maslo nepatrí do kategórie zdravých potravín a spolu s bielymi sacharidmi nepriaznivo pôsobí na pokožku, ktorá stráca elasticitu a človek vyzerá staršie.

Zdroj: tyden.cz, nerdles.com

Foto: blog.foodnetwork.com, fanpop.com