Zdielajte
Zubné implantáty: aké prinášajú výhody?
Zubné implantáty: aké prinášajú výhody?

Zuby nám občas vedia narobiť množstvo problémov. Častokrát ich sprevádza bolesť, napätie či zápaly rôzneho druhu. V niektorých prípadoch sú jediným riešením zubné implantáty, ktoré prinášajú so sebou množstvo výhod.

Aj keď tomu možno veriť nebudete, zubných implantátov sa rozhodne báť nemusíte. Ide o náhradu zuba, pričom sú okolité zuby zachované v pôvodnom stave. V niektorých prípadoch komplikácií v ústnej dutine dochádza ku strate zuba. Aj napriek tomu, že vám zub vypadne v zadnej časti, rozhodne to nenechávajte tak. Mohlo by dôjsť k ešte väčším komplikáciám. Zhoršenie funkčnosti, sťažené žuvanie či úbytok kostnej hmoty. To všetko patrí medzi riziká. Zubné implantáty však tento problém dokážu ľahko vyriešiť. Aké ďalšie benefity prinášajú?

Investícia, ktorá sa oplatí

Premýšľate nad zavedením dentálneho implantátu? Ide rozhodne o investíciu, ktorá sa oplatí. Dentálne implantáty totiž nahrádzajú celý koreň zuba. Vo väčšine prípadov ide o materiál s názvom titán, ktorý je mimoriadne kvalitný. Ak sa rozhodnete pre dentálne implantáty, viete, že vám vydržia aj niekoľko rokov.

Minimálna bolestivosť

Čo sa týka zákroku, ide o čo si náročnejší zákrok ako je vytrhnutie zuba. Všetko je však vykonávané v anestézii, pričom pacient nič necíti. Bolesť môže nastať až po nejakej dobe po zákroku, pri čom je minimálna a utlmíte ich jednoducho analgetikami.

Vhodné aj do obmedzených priestorov

Ak si myslíte, že vám by sa implantát v ústach nezmestil, ste na omyle. Existujú totiž špeciálne mini implantáty, ktoré sú o čosi menšie ako tie klasické. Výhodou je, že sa zmestia skutočne kdekoľvek, a to aj na miesta s obmedzeným priestorom. V tomto prípade je však aj cena výhodnejšia, čo je veľkým benefitom. Mini implantáty sa tak rozhodne zaviesť oplatí.

Veríme, že sme vám poskytli dostatok informácií ohľadom dentálnych implantátov, ktorých sa rozhodne obávať nemusíte.