Zdielajte

Už samotný názov napovedá, že sa v tejto reštaurácii stretneme s niečím zeleným. Nebude to síce zelený Buddha, ale zelená je farba historického domu, kde toto pohostinské zariadenie sídli. Navyše, zelená ako farba prírody, jemná a harmonická, má vyvolať pocity pokoja.

Reštaurácia sa snaží o pohodlie a spokojnosť zákazníka nielen celkovým dizajnom, ale najmä delikatesami pre chuťové poháriky. To majú na starosti špičkoví šéfkuchári, ktorí starostlivo vyberajú jednotlivé ingrediencie pre svoje recepty. Dominuje tu thajská kuchyňa s miernym vplyvom západných kúltúr, čo pomáha vytvárať jedinečné chute a jedlá. Ak hovoríme o kvalite, nesmie chýbať ani čerstvé pečivo či iné čerstvé výrobky, ktoré raštaurácia zabezpečuje v spolupráci s lokálnymi výrobcami.

Interiér reštaurácie je zariadený v minimalistickom štýle a v prírodnom duchu – z dreva, ratanu a textílie. Personál Vás usadí do ručne vyrábaného dreveného nábytku dovezeného z thajského Chang Mai, Bangkoku a z Indie. Nájdete tu aj niekoľko kusov starožitného nábytku.

Šéfkuchárom je tu Litovčan Miroslav Stycinskij, ktorého prezývajú Miron. Pochádza z hlavného mesta Litvy, Vilniusu, kde svoju kariéru šéfkuchára aj začínal. Cestovanie a láska k hudbe ho však na niekoľko rokov zaviali do ďalekého Thajska, do mesta Koh Samui. Každé z Mironovýh jedál je skutočným umením, a to doslova. Medzi jeho záľuby patrí aj grafický dizajn a hip-hopová hudba. Obe skĺbil dokopy a vyjadruje ich aj prostredníctvom svojich jedál. Ponúka umenie nielen pre maškrtný jazýček, ale tiež pre oči.

greenbudha

Miron je držiteľom niekoľkých ocenení, víťazom viacerých súťaží v Litve, Poľsku, Rusku či Nemecku.

Jedným z unikátnych prvkov thajskej kuchyne sú banánové kvety, ktoré tu používajú ako zeleninu. Surové, naparené s rôznymi dipmi alebo varené. Chuťou pripomínajú atičoky a podľa slov Mirona vôbec nechutia ako kvety či zelenina, ktoré už kedysi vyskúšal. Prirovnáva ich k hubám. V mnohých reštauráciách sa banánový kvet tradične servíruje k Pad Thai. V thajskej kuchyni je známy aj šalát z banánových kvetov. Pokiaľ si potrpíte na komfort a hľadáte inakosť, túto reštauráciu nesmiete obísť. 

Zdroj: greenbudha.sk

Foto: klikali.sk, greenbudha.sk