Zdielajte

Čím upútate návštevníkov? Čo je dnes trend pri svadobných hostinách a obradoch?

Každý chce mať trendovú svadbu, a tak sa inšpiruje mnohými článkami na internete alebo  v tlači.

Výber miesta je niekedy alfou a omegou celej hostiny a zábavy. Budúci mladomanželia čoraz častejšie sa neuspokoja s klasickou reštauráciou a hľadajú niečo IN. Dnes je populárne hľadať interiér v rustikálnom štýle, alebo niekto uprednostní industriálny štýl. Tu sa musí dať pozor na výzdobu a dekorácie, aby všetko do seba zapadalo.

Bufet a občerstvenie už bez švédskych stolov nie je to pravé. Každý si vyberie čo chce. Servírovanie jedál už nie je téma dneška. Bohato prestretý švédsky stôl je to, čo hosťovi dopraje slobodu vo výbere a nejeden vegetarián z tohoto dôvodu pochváli hostiteľov svadobného večera. Dnes je v obľube kombinácia studených a teplých jedál kanapky, rolády, misy, mix pečeného mäsa, šaláty, ovocné poháre, finger foody.

Výzdobu prispôsobte všetkému. Vyberte si farbu  a prirodzene ju zlaďte k svadobnej dekorácii, doplnkom a prestieraniu. Môžete pouvažovať aj nad prispôsobením farby ročnému obdobiu.  Prírodná dekorácia zo živých kvetov je výborná príležitosť využiť sezónny výber farby. Na jar uprednostnite odtiene rúžovej, v lete zasa farby od jemnejších až po plnšie. Vychádzajte z farieb lúčnych a poľných kvetov. Tento naturálny look dobre poslúži na prirodzenejší výzor celej dekorácie. Okrem kvetov sa dnes využívajú listnaté rastliny, ktoré dokáže aranžér využiť aj na voľne padajúce dekorácie.

Všetko do seba musí zapadať. Všetko by sa malo zladiť. Len tak bude svadba vyzerať prirodzene. Prirodzenosť vyplýva z dotiahnutia aj toho najmenšieho detailu. Preto zosúladte všetko. Pri prenájme inventáru, zadávaní dekorácie, zaobstaraní šiat, výrobe doplnkov, menoviek už musí byť jasná predstava – ako bude finálna verzia oslavy vyzerať.