Zdielajte

Maďarsko sa môže ako prvá krajina pochváliť svojím unikátnym nápadom MINIbaru. Nachádza sa v hlavnom meste Maďarska, v Budapešti na hlavnom námestí Szent István tér a je inšpirovaný britskou automobilovou značkou MINI.

Otvorenie podniku oslavovalo viac ako 400 pozvaných hostí. Bar tvorí 100 m² priestoru vo vnútri a terasa s rozlohou 60 m². Celý interiér je ladený v duchu farieb, formy a materiálov značky MINI. Nezaostáva ani kuchyňa a jedlá v nej pripravované sú tiež hodne obdivu. Spolumajiteľom tohto baru je Balász Gubcsó, ktorý okrem spomínaného MINIbaru prevádzkuje už niekoľko barov a reštaurácií. Automobily MINI ho nadchli natoľko, že si pred 10 rokmi kúpil model Cooper S. Vtedy to bolo skôr zo záujmu, no dnes má na značke MINI i svoj podnikateľský a obchodný podiel. Tento jeho nápad a nadšenie zdieľa aj stredoeurópske a mníchovské vedenie značky MINI, ktoré súhlasi s jeho konceptom. Značke sa tak dostáva väčšia pozornosť, starostlivosť a kvalita.

Akýmsi krédom tohto baru je umožnenie nočného života, ktorý je tak typický pre vlastníkov áut tejto značky. Automobily MINI predstavujú stretnutia s priateľmi, nočné party, večnú mladosť, prémiovú kvalitu a individualitu. „MINI BAR BUDAPEST bude  pre lokálnu a globálnu MINI komunitu  ideálnym miestom pre zdieľanie životného štýlu MINI,” dodal Denis Baudouin, konateľ maďarského zastúpenia značky BMW, spoločnosti BMW Group Magyarország.

SONY DSC

Spolu s otvorením baru sa v Maďarsku predstavil aj najnovší model MINI tretej generácie. Drží sa svojich predchodcov a typických znakov svojej značky, pokrok je však v jeho dizajne. Je väčší, priestrannejší a modernejší. Novinkou sú ale predovšetkým technické riešenia. „Nový systém ovládania a zobrazovania, nové úspornejšie troj, resp. štvorvalcové motory používajúce technológiu MINI TwinPower Turbo, asistenčné systémy vodiča a novinky technológie MINI Connected Services – ako sú zobrazovanie údajov na čelnom skle, aktívny systém regulácie rýchlosti s kamerovým systémom Driving Assistant alebo systém upozorňujúci na nebezpečenstvo kolízií či stretu s chodcami, s funkciou automatického brzdenia.“ Zvýšila sa aj úroveň použitých materiálov. Nový model tak posunul hranice dizajnu a zábavy za volantom v podobe MINI znovu o niečo vyššie. Nuž, MINIbar v Budapešti je symbolom originality i mužnej nespútanosti. 

Zdroj: dromedar.topky.sk, openiazoch.zoznam.sk

Foto: minispace.com, automotor.hu