Zdielajte

Je krásna a sexy, hoci má pár kíl navyše. V kuchyni si vedie ako ozajstný profík. Nigella Lawson je ženou jedného z najbohatších Angličanov, takže zo zarábania peňazí a prispievania do rozpočtu by si nemusela robiť ťažkú hlavu, no nedokáže iba tak nečinne sedieť a nechať sa vydržiavať od svojho manžela ako niektoré ženy. Podľa nej by mal totiž každý človek na seba zarábať a ten,  kto to nevie, má podľa nej skazený charakter. Netají sa ani výrokom o tom, že svojim deťom neodkáže nič, nakoľko chce, aby sa vedeli o seba postarať samé, boli sebestačné a uvedomili si hodnotu peňazí. Na jednej strane možno kruté priznanie, no na druhej strane musíme uznať, že má pravdu. Spomeňte si napríklad na prvé tenisky, ktoré ste si kúpili z prvej výplaty alebo kabelku, šaty či televízor. Určite ste si na tieto veci dávali väčší pozor a nedali ste na ne dopustiť. Len ťažko si totiž dokáže človek niečo vážiť, pokiaľ si nebude sám zarábať a neskúsi si sám hospodáriť.

Nigella je odborníčkou na sladké dezerty, ktorým nik neodolá. Sladké pokušenie je v tomto prípade tým správnym pomenovaním, pretože Nigelline dezerty už na prvý pohľad vábia, nehovoriac o zážitku po ich ochutnaní.lawsonNigella

Po škole začínala táto dáma ako literárna kritička, až neskôr sa rozhodla, že bude písať o jedle. A vie to veľmi dobre. Pútavo, zaujímavo, tak, že máte hneď chuť niečo z jej výtvorov ochutnť. Na televízne obrazovky sa dostala až neskôr. Spočiatku to bolo kvôli jej dokonalej tvári a krásnej ženskej postave, no onedlho všetkých presvedčila, že v kuchyni a s vareškou nielen dobre vyzerá, ale dokáže naozaj divy. Vášeň, s akou Nigella varí, jej ladné pohyby v kuchyni a dokonalá zmyselná výslovnosť všetkých ingrediencií, ktoré pri svojom umení používa, z nej spravili Kráľovnú gurmánskeho porna, ako ju mnohí prezývajú.

Jej kniha “Ako sa stať domácou Bohyňou” zožala veľký úspech a má za sebou už niekoľko miliónov predaných výtlačkov. Ďalšou je napríklad “Varíme express”. Jej knihy sú prekladané do viacerých jazykov. Spolu s Nigellou máte možnosť naučiť sa prostredníctvom vône pripútať Vášho manžela ku kuchynskej stoličke. Nehrozí už žiadne vysedávanie v baroch či krčmách, Váš manžel bude omámený vôňou Vašej kuchyne. Nie nadarmo sa hovorí, že láska ide cez žalúdok. U mužov to platí dvojnásobne.

Nigella prešla niekoľkými neľahkými situáciami, mama a sestra jej zomreli na rakovinu, dokonca i jej prvý manžel. Ten svoj zlý zdravotný stav popisoval krátko pred smrťou v novinách, takže jeho odchod prežívala Nigella o to intenzívnejšie. Mnohí ju považujú za feministku, no ona sama sa nad tým ani nepozastavuje a feminizmus pokladá za niečo prízemné a obmedzené.

Pomocou varenia dokázala Nigella zahnať rôzne depresie a táto vášeň jej dáva chuť žiť. 

Zdroj: poklicka.doma.nova.cz

Foto: northernstar.com.au, bookpassage.com