Zdielajte

… alebo keď sa 3 bratia rozhodnú spolu variť 

V podaní troch bratov si môžete vychutnať jedlo v jednej z troch najlepších reštaurácií sveta. Do TOP trojky pohostinských zariadení bola zaradená na základe hodnotenia britského magazínu Restaurant. Medzi porotcami boli gurmáni, šéfkuchári, majitelia reštaurácií a novinári. Ak teda patríte medzi ľudí, ktorí radi cestujú, môžete cestovanie spojiť s návštevou spomínanej reštaurácie. Gurmánska turistika, ktorá Vás núti za dobrým jedlom precestovať niekoľko sto či tisíc kilometrov sa stáva čoraz viac populárnou. Žalúdok je totiž tiež dobrým znalcom, čo sa krajiny, kultúry a ľudí týka, pretože tieto oblasti úzko súvisia s kuchyňou.

Poďme teda aspoň virtuálne navštíviť preslávenú reštauráciu El Celler de Can Roca nachádzajúcu sa v Girone, v Španielsku. Počet obyvateľov v tomto mestečku nenarastá do veľkých čísel, a preto by tu asi málokto hľadal najlepšiu reštauráiu na svete. Založili ju dvaja bratia v roku 1986. Jej otvorenie stálo nemalé úsilie, no ich snaha a niekoľkoročná tvrdá i poctivá práca v oblasti gastronómie sa vyplatili. Inšpiráciu a kuchárske umenie získali od svojej mamy. Svoj podnik si otvorili neďaleko jej podniku. Najmladší brat sa k nim pridal v roku 1998.

Pri návšteve reštaurácie Vám jedlo pripraví Joan Roca, ktorý je tu šéfkuchárom. O sladké pokušenie sa postará šéfcukrár Jordi Roca. Súrodenci sa zameriavajú na modernú španielsku kuchyňu, ktorá je zaujímavá už na prvý pohľad. 

restauracia el celler de can roca

Freestylová reštaurácia, ktorá zostáva verná avantgardnému štýlu, no stále stojaca za generáciami predkov, ktorých životným poslaním bolo pripravovať jedlá pre ľudí – takto vidí El Celler de Can Roca samú seba. O svoje miesto musela bojovať niekoľko rokov. Do prvej päťdesiatky TOP reštaurácií sa dostala pred ôsmimi rokmi. Na svojom konte má aj tri michelinovské hviezdičky. Sláva a úspech bratom Rocovcom však nestúpla do hlavy a na svojom podniku stále pracujú, rovnako ako na svojom kulinárskom umení. 

Ak sa rozhodnete reštauráciu navštíviť, najlepšie je sadnúť do lietadla v Bratislave. Vystúpite priamo v Girone, ktorá má vlastné lestisko. Girona – Costa Brava Airport využívajú najmä nízkonákladové spoločnosti ako obslužné letisko pre Barcelonu. Dominuje tu írsky prepravca Ryanair. V nedeľu a v pondelok by ste však reštauráciu hľadali otvorenú zbytočne. 

Zdroj: nadosah.sk

Foto: diningsecretsofandalucia.com, luxurytripspain.wordpress.com